DÜNYA ŞAMPİYONASI REKORU İLE HEM İLİMİZİN HEM ÜLKEMİZİN GURURU OLAN DOWN SENDROMLU MİLLİ ATLETİMİZ EMİRHAN AKÇAKOCA’DAN TEKİRDAĞ VALİMİZ SAYIN AZİZ YILDIRIM’A MAKAMINDA ZİYARET…

Tekirdağ'lı Down sendromlu Milli sporcu Emirhan AKÇAKOCA, Çekya'da düzenlenen dünya şampiyonasında kazandığı 9 madalyayla en fazla madalya kazanan Türk sporcusu olmayı da başardı. Tarihe altın harflerle adını yazdırarak Türkiye'ye dönen Down Sendromlu Milli sporcumuz AKÇAKOCA,Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Ahmet ÜZGÜN ve beraberinde annesi Özlem AKÇAKOCA ile Tekirdağ Valimiz Sayın Aziz YILDIRIM' ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette, Valimiz Sayın YILDIRIM, “ Türkiye’nin ve Tekirdağ’ın gururu oldun. İnşallah daha güzel başarılarla ismini duyarız. Seninle gurur duymaya da devam ederiz.” şeklinde duygu ve düşüncelerini dile getirerek başarı temennilerinde bulundu.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz Özel Sporcular Atletizm Antrenörü Lokman ÖKSÜZ ile 13 yaşından beri azimle çalışarak, şampiyonalarda emeklerini karşılığını alan AKÇAKOCA için  Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Ahmet ÜZGÜN de  Emirhan'ın başarılarına her zaman yenisini eklemeyi başardığının altını çizerek, Emirhan gitmeden bize 'bayrağımızı dalgalandıracağım' diye söz verdi. Bizler de onun için dua ettik. O sözünü tuttu Türkiye'mizi, Tekirdağ'ımızı gururlandırdı. Ben kendisine canı gönülden teşekkür ediyorum." değerlendirmesinde bulundu.