TEKİRDAĞ,CUMHURBAŞKANLIĞI VE İLETİŞİM BAŞKANLIĞI TARAFINDAN TÜRKİYE AŞKI" TEMASIYLA DÜZENLENEN "15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ANMA ETKİNLİKLERİNDE ŞEHİTLERİNİ UNUTMADI.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü,81 ilde aynı anda olduğu gibi ilimizin Süleymanpaşa ilçesi sahil dolgu alanında kutlandı.

Program,saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.İmam Hatibi Sayın Süleyman SERT'in Kuran-ı Kerim okuması ile devam ederek Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından hazırlanan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü temalı video gösterimi gerçekleştirildi.
Tekirdağ Milletvekili Sayın Çiğdem KONCAGÜL ve Tekirdağ Milletvekili Sayın Mustafa YEL 15 Temmuz’un önemini anlatan bir konuşma yaparak Şehitlerimizi rahmetle andılar.

Program, Anı Defteri’nin vatandaşlarımızın duygu ve düşüncelerini paylaşması için imzaya açılmasıyla devam etti.

Sonrasında 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz organizasyonu ile gerçekleştirilen “15 Temmuz Demokrasi Koşusu”nda mücadele eden sporcularımız 15 Temmuz Şehitlerinin aziz hatıraları anısına elden ele, nöbetleşe, gururla taşıdıkları “Şanlı Sancak” Çekya'da düzenlenen "Özel Sporcular Down Atletizm Dünya Şampiyonasında" dünya rekoru kırarak hem ilimizin hem ülkemizin gururu olan Down Sendromlu Atletimiz Emirhan AKÇAKOCA tarafından Valimiz Sayın Aziz YILDIRIM’a teslim edildi.

Sancak tesliminin ardından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilen “Spor Müsabakalarında” dereceye giren sporcularımıza ödülleri,Valimiz Sayın Aziz YILDIRIM ve protokol üyeleri tarafından taktim edildi.

Ödüllerin verilmesinin ardından Vali Yıldırım ve protokol üyeleri, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle “Demokrasi Nöbeti” tutan vatandaşlarımıza ilimizin çeşitli kurum ve kuruluşları tarafından verilen ikramların yer aldığı ikram çadırlarını gezdi.

00:13’de sela okunmasının ardından tören sona erdi.