TEKİRDAĞ VALİMİZ SN. AZİZ YILDIRIM VE EŞİ SN. GÜLLÜHAN YILDIRIM, GÜNEBAKAN ÖĞRENCİ YURDUMUZDA ÖĞRENCİLERİMİZ İLE İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU.

Tekirdağ Valimiz Sayın Aziz YILDIRIM ve eşi Sayın GÜLLÜHAN Yıldırım, Günebakan Öğrenci Yurdumuzdaki İftar yemeğinde öğrencilerimizle bir araya geldi.

İftar öncesinde Valimiz Sayın YILDIRIM ve eşi Sayın Güllühan YILDIRIM, Günebakan Öğrenci Yurdumuzu gezerek incelemelerde bulunarak Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Ahmet ÜZGÜN’den yurt hakkında bilgi aldı.

Ezan okunmasının ardından hep birlikte oruçlar açıldı. Yemek duası edilmesinin ardından öğrencilerle sohbet edildi.

İftar programında konuşan Valimiz Sayın YILDIRIM: “Sizler bize göre şanslısınız daha güzel imkanlarla okuyorsunuz. Devletimiz sizlere bu imkanları sağladı. Yarının Türkiye’sini teslim alacak olan siz değerli kardeşlerimiz pek çok yerde bu vatana, millete hizmet edeceksiniz. Yeter ki, iyi yetişin. İnşallah güzel güzel derslerinize çalışın, en güzel şekilde tedrisatınızı tamamlar ve bu vatana, millete hizmet için bir an önce hayata atılırsınız.

Burada arkadaşlarımız bazı sözler koymuşlar. Onların içerisinden bir tanesini seçtik ve Peygamber Efendimizin güzel bir Hadis-i Şerifi bana denk geldi. “Kim bir oruçluyu iftar ettirirse, oruçlu kadar sevap alır ve oruçlunun sevabından bir şey eksilmez.” Sizler bunu yaptırdınız, bizlere iftar açtırdınız. Sizlerle beraber iftar açtık ama sizin sevabınızdan da hiçbir şey eksilmedi.Hayatınızda güzellikler diliyorum. Bütün günleriniz bayram tadında olsun."sözlerini dile getirerek Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Ahmet ÜZGÜN'e,görev yapan bütün personelimize de teşekkür etti.

Valimiz Sayın YILDIRIM ’ın konuşmasının ardından öğrencilerimiz kendi yaptıkları rölyef tabloyu hediye ettiler. Hatıra fotoğrafları çekilmesinin ardından program sona erdi.

İftarda Valimiz Sayın Aziz YILDIRIM ve eşi Sayın Güllühan YILDIRIM ’ın yanı sıra İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Sayın Osman KILIÇ,Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Sayın Ülkü USLU yer aldı.