29 Temmuz  2020 Çarşamba günü saat:11:00’ de Atatürk Spor Salonunda,18 yaş altı lisanslı yüzme sporcularının genel sağlık ve psikolojik durumlarına olumlu katkıda bulunmak amacıyla; kurumumuzun yüzme antrenörleri eşliğinde ve personellerimizden Uzman Diyetisyen Esra KARAKURT, Fizyoterapist Özlem Çağla GÜNAYDIN ve Ali GÜNAYDIN’ ın  öğreticiliğinde sporculara kas ve iskelet sistemleri ile yeterli ve dengeli beslenmeleri konularında, seminer düzenlendi.

  Covid-19 salgınına karşı gerekli tedbirlerin(sosyal mesafe,dezenfektan vb.) alındığı eğitim salonuna 30 sporcu katıldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Ahmet ÜZGÜN, Süleymanpaşa İlçe Spor Müdürümüz Turgay EREN, Spor Şube Müdürümüz Abdullah YILMAZ, Okul Sporları Şube Müdürümüz Adem HİÇYILMAZ ‘da seminerde yer aldı.

Seminer’e başlamadan önce sporcularla konuşma yapan Spor İl Müdürümüz Ahmet ÜZGÜN ‘’Toplantıya başlamadan çok kısa bize sormak istediğiniz veya bizden şu da böyle olsa daha güzel olur diye sorularınız ve taleplerinizi alabiliriz. Bu pandemi sürecinde spor faaliyetlerine kısıtlamalar sizin sağlığınız için getirildi. Maskelerinizi çıkarmayın birbirinizi ve büyüklerinizi koruma adına takın. Çok dikkatli ve tedbirli olmak zorundayız. Çalışmalarınızı nasıl aşamalarda yapacaksınız, spor salonlarımıza nasıl girebiliriz, kaçar sporcu çalışabiliriz, randevu ve veli izin belgeleriyle spor faaliyetlerini yapmanız hususunda size antrenörlerimiz bilgisini verdi. Sizleri koruma adına bu tedbirleri alıyoruz. Bu da pandemi kurulunun tedbirleridir .Soru ve talepleriniz yoksa sizleri Uzman Diyetisyen ve Fizyoterapist eğitmenlerinizle baş başa bırakıyorum.’’ Şeklinde sözlerini dile getirdi.