Yönetim

Aziz YILDIRIM Tekirdağ Valisi

Aslen Trabzon ili Şalpazarı ilçesinden olan Vali  Aziz Yıldırım, Düzce nüfusuna kayıtlı olmakla birlikte, 1963 yılında Eskişehir-Sivrihisar'da dünyaya gelmiştir.
 
1985 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun olduktan sonra, 1986 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Master Programına katılmış ve 1988 yılında Kamu Yönetimi Uzmanı olarak mezun olmuştur.
 
Kaymakamlık mesleğine Afyon Kaymakam Adayı olarak başlayan Vali Aziz Yıldırım, daha sonra Adana-Saimbeyli Kaymakamlığı, Yozgat-Saraykent Kaymakamlığı, Elazığ- Kovancılar Kaymakamlığı, Eğitim Dairesi Başkanlığı Şube Müdürlüğü, Aksaray Vali Yardımcılığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı, İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı, Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevlerini yürüttükten sonra Afyonkarahisar ve Muş Valiliği görevlerinde bulunmuştur.
 
Muş Valisi olarak görev yapmaktayken 26 Ekim 2018 tarihinde yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Tekirdağ Valiliği görevine atanan Vali Aziz Yıldırım 05 Kasım 2018  tarihinde Tekirdağ Valiliği  görevine başlamıştır.
 

İngilizce bilen Vali Yıldırım iki çocuk babasıdır.

Ahmet ÜZGÜN Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürü
1968 yılında Bulgaristan'ın Deliorman Bölgesi Şumnu Vilayeti'nde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini, doğduğu şehirde tamamlayan ÜZGÜN, 1990 yılında gerçekleşen
 'Büyük Göç' ile Anavatanı olan Türkiye'ye geldi. 1990-1993 yılları arasında Bolu ve Düzce'de profesyonel olarak futbol oynayan Ahmet Üzgün,
1997 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Spor Akademisi'nden mezun oldu. 

1998 yılında Çerkezköy Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi'ne Beden Eğitimi öğretmeni olarak atanan AK Parti Tekirdağ Milletvekili Aday Adayı Ahmet Üzgün,
 öğretmenliğinin yanı sıra, 1999-2001 yılları arasında Çerkezköy Spor Teknik Direktörlüğü görevini de yürüttü. 

2011-2013 yıllarında Çerkezköy Kızılpınar Endüstri Meslek Lisesinin Kurucu Müdürlüğünü yapan ÜZGÜN, 2014 yılında Çerkezköy Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi okul müdürlüğüne atandı.
  1990-1997 yılları arasında Balkan Türkleri Deliorman Kültür Derneği'nin Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yapan Ahmet ÜZGÜN,
2010 yılında üstlendiği, Türkiye'nin en büyük Konfederasyonu olan Memur SEN ve Eğitim Bir Sen'in Çerkezköy ilçe Başkanlığı görevini de başarıyla yürütmüştür.
 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri Adalet ve Kalkınma Partisi 25. Dönem milletvekili adayıdır.
 27.11.2017- 27.03.2019 tarihleri arasında Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yaptı.
   28.03.2019 tarihinden itibaren de Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak görev yapmaya başlamıştır.

Evli ve iki çocuk babası olan Ahmet Üzgün, ileri seviyede Rusça ve Bulgarca bilmektedir