Yönetim

Mehmet CEYLAN

Tekirdağ Valisi

17 Ocak 1965 yılında Balıkesir Sındırgı ilçesi Armutlu köyünde doğdu. İlkokulu Armutlu köyünde, orta ve lise tahsilini Sındırgı ilçesinde tamamladı. Yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde 1987 yılında tamamladı.

25 Ekim 1989 tarihinde Kars Kaymakam adayı olarak göreve başladı. Adaylık döneminde 1 yıl süre ile İngiltere'de bulundu. Ayrıca 1991-1992 yılları arasında 11 ay süre ile Afyon-Bayat Kaymakam Vekilliğinde bulundu. 13 Mart 1993 tarihinde Ordu-Gölköy Kaymakamlığına atandı. Daha sonra sırası ile Muş-Malazgirt Kaymakamlığı, Batman Vali yardımcılığı, Kırşehir-Çiçekdağı Kaymakamlığı, Uşak-Eşme Kaymakamlığı ve Sapanca Kaymakamlığı,  İstanbul İli Sultanbeyli Kaymakamlığı ve Nevşehir Valiliği yaptı. Bakanlar Kurulu’nun  30/5/2016 tarihli ve 2016/8864 sayılı Kararı ile Tekirdağ Valiliğine  atanan Vali Mehmet CEYLAN 13.06.2016 tarihinde Tekirdağ Valiliği  görevine başlamıştır.

  Vali Mehmet CEYLAN evli ve 3 çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.
Hazan Kadir KARDAŞ

Tekirdağ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü

06.09.1977 İstanbul Fatih’de doğdu. İlköğretim, Ortaöğretim ve Liseyi İstanbul’da tamamladı. Gençlik ve Spor Bakanlığındaki mesleki hayatına Sakarya İl Müdürlüğü İdari ve Mali İşler Şube Müdürlüğünde muhasebeci olarak göreve başladı. Nakil geçiş ile Yalova İl Müdürlüğü Tesisler ve İşletmeler Şube Müdürlüğünde görev yaptı. Yalova Valiliği Makam onayı ile Spor Şube Müdürü olarak görevlendirildi. 2013 yılında Tekirdağ Muratlı İlçesine İlçe Müdürü olarak atanmasının ardından Valilik Makam onayı ile Tekirdağ Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğünde İdari İşler Şube Müdürü görevini yürüttü. 2013-2014 yılları arasında bir yıl Tekirdağ İl Müdürü Vekili görevinde bulunmasına müteakip 2014 yılında İl Müdürü olarak asaleten Tekirdağ İline atandı.

Eski bir Milli Karateci olarak 15 sene Karate branşının yanında Yalovaspor’da kalecilik ve Atletizm branşlarında aktif spor yaptı. Sporda yöneticilik hayatına futbol ve basketbol hakemliklerinde 10 yılı aşkın  süre görev yaparak hizmet etti. Futbol İl Hakem Kurulu üyeliğinin yanında Futbol Hakem Gözlemciliği görevini de yürüttü ve Spor kulüplerinde Başkanlık ve Asbaşkanlık görevlerinde bulundu.

Ülkemizin geleceği gençlerimizin milli ve manevi duygulara sahip, inançlı, şuurlu ve  vatan sever yetişmesine katkıda bulunmak için birçok sivil toplum kuruluşunda halen aktif görev yapmaktadır.